Zaplanuj wakacyjną podróż z PKP Intercity

Wakacje to czas podróży tych spontanicznych, ale także długo wyczekiwanych wojaży z najbliższymi. Wybierając destynacje kierujemy się najczęściej perspektywą odpoczynku na plaży nad morzem lub jeziorem, aktywnym spędzeniem czasu chodząc po górach lub miejscami do długich spacerów. Rezerwujemy z wyprzedzeniem hotel i atrakcje. Wybierając środek transportu także warto o tym pamiętać. PKP Intercity zachęca do wcześniejszego zakupu biletów na wakacyjne przejazdy pociągami przewoźnika.

Od 11 czerwca br. obowiązuje nowy, letni rozkład jazdy pociągów PKP Intercity. Narodowy przewoźnik zadbał o szeroką ofertę na czas wakacji oraz dodatkowe połączenia na najbardziej popularnych kierunkach. Każdego dnia na tory w wakacje będzie wyjeżdżać średnio 423 pociągów. W siatce połączeń przewoźnika znalazło się 413 miejscowości i 463 punkty handlowe. Dla pasażerów oznacza to przede wszystkim dużo lepszą dostępność do usług przewoźnika. Z kolei większa liczba pociągów, w czasie kiedy jest znacznie wyższe zainteresowanie przejazdami, umożliwia komfortową podróż.

Zaplanuj swoją podróż
Planując wyjazd wakacyjny zwykle z pewnym wyprzedzeniem rezerwujemy np. hotel, szukając tego najlepszego pod kątem komfortu pobytu, ale także ceny. Warto tak także zadbać o zaplanowanie środka transportu. Planując wakacyjne wyjazdy z PKP Intercity, przewoźnik zachęca do zakupu biletu na dany przejazd z wyprzedzeniem. To przede wszystkim gwarancja komfortowego przejazdu i korzystnych warunków podróży. Bilet można już nabyć na 30 dni przed planowaną datą wyjazdu.

W wybranych pociągach PKP Intercity istnieje także możliwość graficznej rezerwacji miejsc. Taka rezerwacja pozwala wybrać konkretne miejsce w wagonie czy sprawdzić frekwencję w danym pociągu. Z graficznej rezerwacji miejsc pasażerowie mogą skorzystać podczas zakupu biletów na stronie internetowej przewoźnika lub kupując bilety poprzez aplikację mobilną PKP Intercity. Graficzna rezerwacja miejsc jest dostępna już w niemal 100 składach wagonowych. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy mają konkretne oczekiwania wobec podróży.

Prosty zakup biletów PKP Intercity
Bilety PKP Intercity dostępne są przez internet na stronie www.intercity.pl lub za pośrednictwem aplikacji PKP Intercity, a także w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych oraz videomatach. Podróżni mogą je kupić również w aplikacji mobilnej KOLEO oraz na stronie koleo.pl, a także w aplikacjach mPay i serwisach e-podróżnik oraz w aplikacji mobilnej BILKOM i stronie Bilkom. W ramach współpracy z mPay bilety są także dostępne za pomocą serwisu biletynakolej.pl. Dodatkowo, użytkownicy aplikacji Jakdojade mogą korzystać z nowej funkcji, która uprości proces zakupu biletów PKP Intercity – przekierowania do systemu sprzedaży przewoźnika.

Atrakcyjne oferty PKP Intercity
Pasażerowie podróżujący w trakcie wakacji z PKP Intercity mogą liczyć na wiele promocyjnych ofert krajowych. Jedną z nich jest Taniej z Bliskimi – zniżka skierowana do małych grup i rodzin, które podróżując w 2 do 6 osób otrzymują wtedy 30% zniżki od bazowych cen biletów. Oferta ta łączy się z ulgami ustawowymi, dlatego podróżni oszczędzają podwójnie.

Rodziny planujące przejazd pociągami ekspresowymi EIC lub EIP także mogą liczyć na 30% zniżki od ceny bazowej dzięki ofercie Bilet Rodzinny. Z atrakcyjnych upustów skorzystają także posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oprócz ustawowej ulgi 37% w ramach oferty PKP Intercity otrzymają dodatkowe 30% zniżki na zakupione bilety – wystarczy, że przynajmniej dwie uprawnione osoby będą podróżowały wspólnie.

We wszystkich pociągach PKP Intercity osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień, dzięki czemu za bilety zapłacą mniej niż wynosi ich cena bazowa. Studenci do ukończenia 26. roku życia oraz doktoranci do ukończenia 35. roku życia mogą liczyć na 51% ulgę. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą skorzystać z 37% ulgi na przejazdy pociągami PKP Intercity.

Dla bardziej spontanicznych pasażerów przewoźnik utworzył specjalną podstronę Promobilet, na której codziennie wyświetlają się nowe, korzystne oferty na przejazdy w różne strony Polski. Znaleźć ją można zarówno na stronie internetowej PKP Intercity, jak i w aplikacji mobilnej przewoźnika. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają wyklarowanych planów na długi weekend i chcą zwiedzić kraj za niewielką cenę.

Infolinia PKP Intercity
Dokładając wszelkich starań, by zapewnić pasażerom jak najlepszą obsługę narodowy przewoźnik ujednolicił numer infolinii oraz uprosił możliwość kontaktu. Od 1 lipca 2023 r. uruchomiony zostaje ogólnodostępny numer infolinii PKP Intercity. Infolinia ta dostępna będzie pod numerem telefonu +48 22 391 97 57 całodobowo przez 7 dni w tygodniu dla abonentów krajowych i zagranicznych. Na pasażerów będą czekać konsultanci, którzy odpowiedzą na pytania i udzielą aktualnych informacji o usługach PKP Intercity. Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.