czwartek, 08 grudnia 2022

Zarzuty dla wyszkowianina, który „wynajmował” nadmorski apartament

Wyszkowscy kryminalni zatrzymali 21-latka, który za pośrednictwem internetu oszukiwał Polaków biorąc zaliczki za wynajem apartamentu w nadmorskim kurorcie, do którego nie miał żadnych praw. Mężczyzna „sprzedawał” też telefony komórkowe. Mieszkaniec gminy Wyszków usłyszał 11 zarzutów. Sprawa ma charakter rozwojowy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Zaangażowanie oraz skuteczna praca operacyjna i dochodzeniowo-śledcza wyszkowskich kryminalnych zajmujących zwalczaniem przestępczości gospodarczej doprowadziła do zatrzymania, 21-letniego mieszkańca gmina Wyszków. Oszust w środę trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna przez kilka miesięcy publikował na portalu internetowym ogłoszenia o wynajmie apartamentu nad Bałtykiem, którego nie był właścicielem i nie mógł też nimi rozporządzać. Zdjęcia zapożyczył z innych, podobnych stron internetowych, a od osób zainteresowanych ofertą pobierał zaliczki, których wysokość oscylowała między 200, a 500 zł. W trakcie przesłuchania wyszkowianin tłumaczył śledczym, że sam chciał jechać z dziewczyną nad morze. Kiedy osoba poprosiła go o zaliczkę, wtedy zrezygnował z oferty, ale pomyślał, że to dobry sposób na „zarobek”.

Natomiast jesienią za pośrednictwem internetowej platformy sprzedażowej mężczyzna zaczął oferować telefony komórkowe. Tym razem zaliczki przed wysyłaniem towaru sięgały nawet do 1 tys. złotych.

Jak dodatkowo ustalili śledczy, 21-latek na początku lutego ukradł ze sklepu w Wyszkowie kilkadziesiąt paczek papierosów różnych marek o wartości bliskiej 1 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał 11 zarzutów oszustw oraz kradzieży. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy stale ustalają pokrzywdzonych, którzy padli ofiarą oszusta. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Damian Wroczyński


Zobacz również