Zarzuty i areszt za ciężkie obrażenia ciała

Policjanci zatrzymali sprawcę ciężkiego uszkodzenia ciała 26-latka. Sąd na wniosek śledczych zastosował tymczasowe aresztowanie podejrzanego, któremu grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek, około godz. 15, w rejonie sklepu spożywczego przy ul. Traugutta w Pułtusku. Pomiędzy mężczyznami doszło do krótkiej wymiany zdań, po której 20 latek zadał rozmówcy cios nożem. Poszkodowany upadł a napastnik zbiegł. Pomocy mężczyźnie udzielili przypadkowi świadkowie, którzy wezwali pogotowie i Policję. Mężczyzna w stanie zagrażającym jego życiu został przetransportowany karetką do szpitala. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy ustalili rysopis sprawcy i kierunek, w którym się oddalił. W kwadrans od zdarzenia funkcjonariusze prewencji zatrzymali i doprowadzili podejrzanego do komendy. Sprawą uszkodzenia ciała pod ścisłym nadzorem prokuratora zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego. Policjanci ustalili i przesłuchali świadków. Na miejscu przestępstwa policyjni technicy wykonali oględziny kryminalistyczne. Śledczy zebrali i zabezpieczyli materiał dowodowy przeciwko 20-latkowi. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został on doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała. Na wniosek Prokuratora i Policji, Sąd tymczasowo aresztował podejrzanego. Grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.