Zarzuty pobicia dla ośmiu osób

Policjanci zatrzymali 13 osób w związku z pobiciem 3 mieszkańców powiatu żuromińskiego. Do jednego z podejrzanych zadzwonili z telefonu pokrzywdzonego. Ten myśląc, że rozmawia z ofiarą swej wcześniejszej napaści…wrócił na miejsce przestępstwa. Zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia.

W nocy z soboty na niedzielę (27/28.08) na teren jednej z posesji w Straszewach (gm. Lubowidz) wtargnęła kilkuosobowa grupa młodych ludzi, która zaatakowała właściciela posesji, jego syna i sąsiada, który u nich przebywał. Sprawcy uderzali ofiary kijem bejsbolowym i pięściami. O zdarzeniu poinformowano Policję. Po dotarciu mundurowych na miejsce interwencji sprawców już nie było, byli sami pokrzywdzeni – mężczyźni (27, 48 i 54-lata), którzy przewiezieni zostali do szpitala.

Interweniujący policjanci ustalili, że młodszy z trójki mężczyzn zna jednego z sprawców przestępstwa i posiada do niego kontakt. Policjanci wykorzystując telefon pokrzywdzonego nakłonili jednego z podejrzanych o pobicie…do powrotu na miejsce przestępstwa. Chwilę później na posesję przyjechały dwa samochody, a nimi osoby, które podejrzane o pobicie.

Policjanci zatrzymali 9 mieszkańców powiatu działdowskiego (21-27 lat). Wszyscy zostali osadzeni w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. W trakcie czynności policjanci ustalili, że w sprawę pobicia zamieszane były jeszcze 4 osoby z powiatu działdowskiego, które nie przyjechały powtórnie w miejsce przestępstwa. W niedzielę zatrzymali ich policjanci działdowskiej komendy.

W poniedziałek 8 osób usłyszało zarzut pobicia za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Za swoje zachowanie będą odpowiedzą przed sądem.

Autor: asp. Tomasz Łopiński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.