Zarzuty za rozbój z użyciem młotka

Policjanci z żyrardowskiej komendy zatrzymali sprawcę rozboju, który posługując się młotkiem groził 52-letniemu mężczyźnie pozbawieniem życia oraz zażądał od niego pieniędzy.

Do Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zgłosił się 52-latek, który zawiadomił, że kilka dni wcześniej w Żyrardowie, kiedy przebywał w mieszkaniu u kolegi, nieznany mu mężczyzna uderzył go pięścią w głowę, groził śmiercią, użyciem młotka, który trzymał w ręku i swoim zachowaniem wymusił na mężczyźnie wydanie pieniędzy w kwocie 3700zł. Policjanci z Wydziału Kryminalnego żyrardowskiej komendy natychmiast przystąpili do ustalenia okoliczności zdarzenia, a także do namierzenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa. Dzięki ich efektywnej pracy już następnego dnia, czyli 24 października zatrzymali 39-letniego mieszkańca Żyrardowa podejrzanego o dokonanie tego rozboju. Ponadto policjanci ustalili, że podejrzany dopuścił się tego czynu w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo umyślne, w związku z czym będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Teraz sprawcy grozi wieloletnie więzienie.

Autor: st. sierż. Patrycja Sochacka

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.