Zatrzymali poszukiwanego, a w jego mieszkaniu znaleźli narkotyki i cudze dokumenty

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku zatrzymali 36-latka poszukiwanego celem odbycia zaległej kary 7 miesięcy pozbawiania wolności. Funkcjonariusze podczas zatrzymania przy mężczyźnie oraz w jego mieszkaniu znaleźli i zabezpieczyli między innymi mefedron, wagi elektroniczne, telefony komórkowe, aparaty fotograficzne oraz dokumenty tożsamości innych osób. Zatrzymana została również 19-latka, która oświadczyła, że ujawnione narkotyki należą do niej. Oboje już usłyszeli zarzuty.

Jednym z głównych zadań policjantów, oprócz zatrzymywania sprawców przestępstw, jest ujawnianie osób ukrywających się przed organami ścigania np. w celu uniknięcia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. To trudna i skomplikowana praca, w której często kluczowe znaczenie ma dobre rozeznanie środowiska lokalnego i działania operacyjne.

W zeszły piątek policjanci z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego przeprowadzili działania mające na celu ustalenie miejsca pobytu i zatrzymanie poszukiwanego 36-latka, który zgodnie z nakazem wydanym przez Sąd Rejonowy w Otwocku do odbycia miał zaległą karę 7 miesięcy pozbawienia wolności.

Drzwi do mieszkania otworzył mężczyzna odpowiadający rysopisowi poszukiwanego 36-latka. Mundurowi potwierdzili jego tożsamość. W trakcie zatrzymania funkcjonariusze w kieszeni spodni mężczyzny znaleźli torebkę strunową z zawartością białego proszku. Poszukiwany oświadczył, że jest to mefedron. Policjanci przeszukali również zajmowane przez 36-latka mieszkanie, w toku którego znaleźli i zabezpieczyli między innymi kolejne dwie torebki strunowe z zawartością białego proszku, wagi elektroniczne, telefony komórkowe, aparaty fotograficzne oraz dokumenty tożsamości innych osób. Na miejscu zatrzymali również 19-latkę, która oświadczyła mundurowym, że wszystkie ujawnione narkotyki należą do niej. Oboje trafili do cel na komendzie.

Wstępne badania zabezpieczonych substancji wykazały, że biały proszek to mefedron.

36-letni mieszkaniec Otwocka w sprawie usłyszał już zarzuty posiadania środków psychotropowych oraz przywłaszczenia i ukrywania dokumentów należących do innych osób, po czym został doprowadzony do zakładu karnego. Za czyny, których się dopuścił grozi mu kolejne 3 lata więzienia, jednak śledczy nie wykluczają możliwości postawienia mu kolejnych zarzutów. Natomiast 19-latka usłyszała zarzut posiadania środków psychotropowych, za który grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.