Zatrzymali w miesiąc ponad 100 poszukiwanych

Radomscy policjanci w styczniu zatrzymali 111 poszukiwanych, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych były osoby poszukiwane m.in. listami gończymi, nakazami doprowadzenia oraz zarządzeniami sądu i prokuratury. Zatrzymani trafili do aresztu, a część skorzystała z możliwości zapłacenia grzywny.

Sprawcy ukrywają się przed Policją, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Poszukiwani m.in. listami gończymi i nakazami doprowadzenia często zmieniają miejsce pobytu. Ukrywają się u swoich znajomych i rodziny. Praca związana z zatrzymywaniem osób poszukiwanych to często długie czynności związane ze zbieraniem danych pozwalających odnaleźć miejsce ukrywania się poszukiwanego. Osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości są bardzo ostrożne.

Ale dobre rozpoznanie, policyjna czujność i zaangażowanie radomskich policjantów w realizację obowiązków służbowych przyniosła pozytywne efekty. W styczniu 2024 roku funkcjonariusze zatrzymali ponad 100 osób, które decyzją sądu czy prokuratury były poszukiwane. Wśród zatrzymanych byli tacy, którzy muszą odsiedzieć wielomiesięczne wyroki, ale i tacy, którzy nie zapłacili grzywny i sąd zamienił im to na karę aresztu. Wielu z tych co zwlekali z zapłatą grzywny, na widok policjantów znajdowali pieniądze aby wpłacić zaległą grzywnę na konto sądu.

Zatrzymani poszukiwani trafili do aresztu śledczego w celu odbycia orzeczonych kar za popełnione przestępstwa m.in. kradzieże czy niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.