Zatrzymani chwilę po kradzieży auta

Policjanci z Pułtuska zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli samochód. Byli nietrzeźwi, a dodatkowo ich przemieszczanie się było nieuzasadnione. Wczoraj usłyszeli zarzuty i decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.

Zgłoszenie o kradzieży samochodu policjanci otrzymali w miniony piątek. W rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że do kradzieży pojazdu doszło podczas jego pobytu na jednej z pułtuskich posesji. Auto zaparkowane było przed bramą wjazdową. Sprawcy wykorzystali nieuwagę właściciela i pozostawione w stacyjce kluczyki.

Dyżurny natychmiast przekazał komunikat o kradzieży pojazdu będącym w służbie policjantom. Podczas gdy mundurowi patrolowali ulice miasta i powiatu, równolegle nad sprawą pracowali kryminalni, którzy dzięki zebranym informacjom ustalali tożsamość podejrzewanych o to przestępstwo mężczyzn. W trakcie dyżurny pułtuskiej komendy odebrał kolejne zgłoszenie. Tym razem o kradzieży telefonu komórkowego z otwartego, pozostawionego na stacji paliw samochodu. Kilka minut po zgłoszeniu policjanci odnaleźli poszukiwane auto, niestety z uszkodzoną karoserią. Sprawcami okazali się 22 i 25-letni mieszkańcy Pułtuska. Byli kompletnie pijani.

Mężczyźni odpowiedzą również za kradzież wartego 1,5 tys. zł telefonu komórkowego oraz za niestosowanie się do przepisów związanych ze stanem epidemii – nieuzasadnione przemieszczanie się, a kierujący dodatkowo za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyźni wczoraj usłyszeli zarzuty i decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.

Autor: podkom. Milena Kopczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.