wtorek, 26 października 2021

Zatrzymani sprawcy, odzyskane łupy z włamania

Skuteczna praca milanowskich policjantów zaowocowała zatrzymaniem dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie włamania. 27-latek i 35–latek wpadli ze skradzionymi przedmiotami na ulicy. Obaj usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali i dobrowolnie poddali karom. Młodszy z nich za dokonanie kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy trafi na rok za kratki. Starszy za paserstwo będzie musiał zapłacić grzywnę.

Natychmiast po przyjęciu zgłoszenia o włamaniu do niezamieszkałego budynku, milanowscy policjanci przystąpili do zbierania informacji o sprawcach tego przestępstwa. Skrupulatnie prowadzone czynności na miejscu zdarzenia jeszcze tego samego dnia pozwoliły na wytypowanie osób, które mogły wejść na posesję po uszkodzeniu drzwi i okna oraz dokonać kradzieży przechowywanych tam elektronarzędzi. Pozostało ustalić miejsce przebywania dwóch podejrzanych mężczyzn.

Gdy policjanci uzyskali informację, że poszukiwani mogą przemieszczać się pieszo ulicami Milanówka natychmiast ruszyli to sprawdzić. Na ul. Podleśnej rzeczywiście zastali dwóch ustalonych wcześniej mężczyzn. Po sprawdzeniu bagażu jednego z nich, funkcjonariusze znaleźli szlifierki i inne przedmioty, które zginęły podczas włamania. Rzeczy zostały zabezpieczone, a obaj nietrzeźwi mężczyźni trafili do celi grodziskiej komendy.

Właścicielka potwierdziła, że znalezione przy zatrzymanych przedmioty należały do niej i odebrała je od policjantów. Milanowscy funkcjonariusze ustalili, że kradzieży z włamaniem dokonał młodszy z mężczyzn, a jego kolega pomagał mu ukrywać łupy. Po wytrzeźwieniu obaj podejrzani usłyszeli zarzuty karne. 27–latek działał w warunkach recydywy. Dobrowolnie poddał się karze bezwzględnego pozbawienia wolności na rok. 35–latek za paserstwo zostanie ukarany grzywną.

asp. sztab. Katarzyna Zych


Nasi partnerzy