poniedziałek, 25 października 2021

Zatrzymanie na gorącym uczynku i zarzuty za kradzieże i włamania

Przedstawieniem zarzutów dotyczących włamań i kradzieży wobec 21-latka zakończyło się postępowanie prowadzone przez garwolińskich kryminalnych. Zarzuty usłyszał także jego nieletni pomocnik. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z Garwolina zostali powiadomieni o włamaniu, do którego miało dojść na terenie jednego z gospodarstw w miejscowości Taluba. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego pojechali na miejsce, mając na uwadze fakt, że sprawca tego czynu prawdopodobnie został ujęty przez sąsiada. Na miejscu policjanci ustalili, że 21-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, po wyważeniu drzwi dostał się do wnętrza niezamieszkiwanego domu jednorodzinnego, skąd ukradł piecyk gazowy, drut miedziany i silnik. Młodego amatora cudzej własności policjanci zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie.

W trakcie wykonywania czynności procesowych okazało się, że to nie pierwszy taki czyn 21-latka. Zebrany przez funkcjonariuszy garwolińskiej jednostki materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie czterech zarzutów dotyczących włamań i kradzieży, których się dopuścił. Policjantom udało się częściowo odzyskać skradzione mienie. W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali także 17-latka, który brał udział w jednej z przestępczych akcji. Nieletni pomocnik usłyszał zarzut dokonania kradzieży.

Obaj młodzi mężczyźni odpowiedzą przed sądem, grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Pychner


Nasi partnerzy