Zatrzymanie nożownika po policyjnej obławie w Kadzidle

Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia dotyczącego zranienia uczniów w Szkole ponadpodstawowej w Kadzidle, w wyniku którego trzy osoby zostały ranne rozpoczęły się szeroko zakrojone policyjne działania poszukiwawcze. Jako pierwsi brali w nich udział policjanci z Posterunku Policji w Kadzidle, którzy zaledwie po 2 minutach byli na miejscu. Skierowano w trybie alarmowym także dodatkowe policyjne patrole. Po niespełna półtorej godziny od zdarzenia podejrzewany o popełnienie przestępstwa mężczyzna został zatrzymany przez ostrołęckich dzielnicowych.

Przede wszystkim chcemy zapewnić mieszkańców powiatu ostrołęckiego, że są bezpieczni, a podejrzewany o atak został zatrzymany.

Zdarzenie miało swój początek dziś kilka minut po godzinie 12. Według wstępnych ustaleń jeden z uczniów szkoły ponadpodstawowej w Kadzidle podczas zajęć lekcyjnych zaatakował ostrym narzędziem troje swoich rówieśników, po czym uciekł. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala. Już po niespełna dwóch minutach na miejscu byli policjanci z Posterunku Policji w Kadzidle.

Natychmiast w trybie alarmowym skierowano tam dodatkowe siły policyjne, które rozpoczęły zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. W działaniach brali udział także policjanci będący w tym dniu na wolnym. W ich trakcie pomocny okazał się także policyjny pies tropiący z ostrołęckiej komendy.

Podjęte policyjne działania po niespełna półtorej godzinie od zaistnienia zdarzenia doprowadziły do zatrzymania podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa mężczyzny, którym jest 19-letni uczeń tej szkoły. W asyście Policji on również został przewieziony do szpitala.

Na miejscu pod nadzorem prokuratura policjanci wykonali szereg czynności procesowych, m.in. przesłuchania świadków, oględziny, zabezpieczenie dowodów. Wszystko po to, aby jak najdokładniej wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia.

kom. Tomasz Żerański

Ogromne podziękowania należą się wszystkim służbom mundurowym, które natychmiast stawiły się na miejscu zdarzenia i uczestniczyły w działaniach – strażakom z Komendy Miejskiej PSP w Ostrołęce, strażakom ochotnikom z OSP w Kadzidle, policjantom z KMP w Ostrołęce, służbom medycznym.

Służbom podziękował wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński, który dotarł na zwołane w Urzędzie Gminy w Kadzidle posiedzenie sztabu kryzysowego, w którym uczestniczył m.in. starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, wójt gm. Kadzidło Dariusz Łukaszewski, komendant miejski policji Mirosław Olszewski, zastępca komendanta miejskiego PSP w Ostrołęce Robert Chodkowski, Artur Romanik, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa, Informacji Niejawnych i Audytu w Starostwie Powiatowym, Michał Giers, dyrektor ostrołęckiej Delegatury Kuratorium Oświaty.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.