Zatrzymany 45-letni mieszkaniec powiatu zwoleńskiego poszukiwany czerwoną notą Interpolu

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu zatrzymali 45-latka, poszukiwanego czerwoną notą Interpolu wydanej przez brytyjski wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna podejrzany jest o przestępstwo popełnione na terenie Wielkiej Brytanii. Sąd Okręgowy w Radomiu wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

W poniedziałek (19.09.) kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu na terenie powiatu zwoleńskiego zatrzymali 45-letniego obywatela Polski, poszukiwanego przez Interpol, celem aresztowania i doprowadzenia do sądu. Od sierpnia 2023 roku mężczyzna poszukiwany był przez Brytyjski Wymiar Sprawiedliwości tzw. czerwoną notą Interpolu.

W środę (20.09) policjanci doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury Okręgowej w Radomiu , gdzie wykonane zostały z nim czynności. Natomiast wczoraj Sąd Okręgowy w Radomiu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zgodnie z dyspozycją sądu, zatrzymany został osadzony w areszcie śledczym w którym będzie oczekiwał na dalsze decyzje w sprawie ekstradycji.

Czym jest czerwona nota Interpol?
Czerwona nota Interpol jest to informacja dla krajów z całego świata, że mamy do czynienia ze szczególnie niebezpieczną osobą, która wymaga natychmiastowego osadzenia w areszcie, do czasu przeprowadzenia postępowania ekstradycyjnego.

mł.asp. Katarzyna Słyk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.