Zdecydowana reakcja pracowników banku zapobiegła oszustwu

Są bezwzględni i wyjątkowo podli. Wykorzystują zaufanie swoich ofiar i grają na ich emocjach. Oszuści podszywają pod policjantów, prokuratorów lub pod pracownika banku. Przestraszona i zmanipulowana mieszkanka Wyszkowa była gotowa przekazać oszustom kilkaset tysięcy złotych. Postawą godną naśladowania wykazał się jednak pracownik jednego z oddziałów banku w Wyszkowie.

Sprawcy podając się za funkcjonariuszy KMP w Warszawie oraz za prokuratora przez kilka dni wielokrotnie kontaktowali się z seniorką dzwoniąc na jej numer stacjonarny oraz na numer telefonu komórkowego. Podczas rozmowy informowali 81-latkę, że prowadzą sprawę kryminalną dotyczącą oszustów współpracujących z pracownikami jednego z banków, którzy kradną pieniądze klientów. Na tym etapie kobieta nie zdawała sobie sprawy, że rozmawia z oszustem, który nią manipuluje, stwarzając pozory profesjonalizmu i wiarygodności, dlatego wykonywała jego polecenia.

Przestraszona i zmanipulowana mieszkanka Wyszkowa została skłoniona przez oszustów, by z konta bankowego wypłaciła kwotę kilkuset tysięcy złotych. Seniorka w razie trudności z wypłatą tak dużej gotówki została poinstruowana przez oszustów, iż ma mówić, że chce wypłacić pieniądze, ponieważ planuje kupić mieszkanie w Warszawie.

Na szczęście kobieta trafiła na czujnych pracowników banku, którzy zauważyli nietypowe zachowanie klientki. Poinformowali 81-latkę, że najprawdopodobniej padła ofiarą oszustów. Dzięki temu kobieta nie straciła oszczędności całego życia.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.