piątek, 09 grudnia 2022

Zdradziło zdjęcie w koszuli

Mińscy wywiadowcy zatrzymali 26-letniego obywatela Rumunii, który jest podejrzany o kradzież telefonu komórkowego z pralni w Mińsku Mazowieckim. Funkcjonariusze rozpoznali mężczyznę po wyglądzie i po zdjęciu na którym był w tej samej koszuli, w której dokonał kradzieży. 26-latk usłyszał już zarzuty karne – przyznał się do tego czynu.

11 września w jednej z pralni chemicznych w Mińsku Mazowieckim miała miejsce kradzież. Mężczyzna wykorzystał nieuwagę właściciela, ukradł leżący na ladzie telefon komórkowy o wartości około 1200 zł.

O kradzieży zostali powiadomieni policjanci, którzy zebrali informacje o zdarzeniu i zabezpieczyli nagranie monitoringu. Informacja o wyglądzie osoby podejrzewanej trafiła do patroli na terenie miasta. Mińscy wywiadowcy również włączyli się w ustalenie osoby odpowiedzialnej za tą kradzież.

Kilka dni temu podczas patrolowania miasta, na ul. Ogrodowej funkcjonariusze zauważyli mężczyznę przypominającego wyglądem sprawcę kradzieży. Wylegitymowali go i sprawdzili co posiada. Policjanci znaleźli u 26-latka inny telefon, w którym było jego zdjęcie w koszuli identycznej jak podczas kradzieży.

26-latek przyznał, że to on ukradł ten telefon. Został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi. Następnego dnia śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży. Mężczyzna przyznał się do tego czynu i dobrowolnie poddał się karze pozbawienia wolności w zawieszeniu, karze grzywny i obowiązkowi naprawy wyrządzonej szkody.

asp. szt. Marcin Zagórski


Zobacz również