sobota, 23 października 2021

Zegrzyńscy żołnierze strzelają już z Grotów

W czwartek, 14 listopada br. na strzelnicy garnizonowej w Kątach Węgierskich odbyły się strzelania z karabinków MSBS Grot żołnierzy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki.

Wcześniej wyznaczeni instruktorzy uczestniczyli w szkoleniach w Fabryce Broni, a żołnierze batalionu brali udział w szkoleniach, treningach i egzaminie z budowy oraz z zasad bezpiecznej eksploatacji broni. To po treningowym, drugie strzelania amunicją ostrą kompanii radiowej Centrum. Tym razem wykonywali oni już dzienne i nocne strzelania bojowe z Grotów.

„Karabinek Grot to nowoczesna broń odpowiadająca na podstawowe potrzeby skuteczności działań współczesnego żołnierza na polu walki. Jego zalety to to z pewnością precyzja oraz duże możliwości modyfikacji. Wyposażenie batalionu zabezpieczenia w ten nowy karabinek z pewnością przyczyni się do zwiększenia efektywności wykonywanych strzelań.” – podkreślił dowódca batalionu zabezpieczenia CSŁiI ppłk Sławomir Sosnowski.

„Z punktu widzenia użytkownika jest to broń łatwa w obsłudze, przemyślana i ergonomiczna. Jak wszystko co nowe, wymaga czasu na wdrożenie. Co zasługuje na dużą pochwałę to miękki i płynnie „pracujący” spust. Dzięki zastosowaniu przeziernika naprowadzanie na cel jest proste. Warto dodać także to, że niski odrzut pozytywnie wpływa na komfort strzelającego.” – dodał żołnierz kompanii radiowej st. szer. Tomasz Chmielewski, który wykonywał w tym dniu te strzelania.

Karabinki Groty aktualnie przydzielone są żołnierzom batalionu zabezpieczenia, a od 2020 roku będą mogli z nich korzystać także żołnierze odbywający w Centrum szkolenie kursowe.


Nasi partnerzy