Złodzieje kabli telekomunikacyjnych zatrzymani

Nawet do 8 lat więzienia grozi 5 mężczyznom podejrzanym o kradzież napowietrznych linii telefonicznych na terenie powiatu zwoleńskiego i radomskiego. Straty jakie spowodowali swoim działaniem wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Zwoleniu prowadząc działania operacyjne zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn (23 i 33 lata) podejrzanych o kradzieże. Podczas przeszukania pojazdu, którym się poruszali funkcjonariusze znaleźli narzędzia służące do kradzieży, a także przewód telekomunikacyjny przygotowany do sprzedaży. Ponadto u jednego z nich ujawniono narkotyki.

Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie, policjanci ustalili, że nie był to pierwszy przypadek kradzieży przewodów linii telekomunikacyjnej przez tych mężczyzn oraz, że nie działali sami. Funkcjonariusze na podstawie poczynionych ustaleń zatrzymali kolejnych trzech mężczyzn (28-33 lata). Jak się okazało działali wspólnie od stycznia do maja.

O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że kto zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład sieci telekomunikacyjnej, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii, podlega karze pozbawienia wolności do 8 lat.

Autor: sierż. szt. Katarzyna Słyk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.