wtorek, 03 sierpnia 2021

Znalazł kartę płatniczą – usłyszał 17 zarzutów

Wyszkowscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o kradzieże z włamaniem. Policjanci ustalili, że mężczyzna znalazł kartę płatniczą, a następnie płacił nią zbliżeniowo za zakupy. Śledczy przedstawili zatrzymanemu łącznie 17 zarzutów za które grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W czerwcu wyszkowscy policjanci rozpoczęli pracę nad sprawą kilkukrotnego użycia kraty płatniczej przez osobę nieuprawnioną. Po zebraniu niezbędnych informacji i dowodów, w ubiegłą niedzielę policjanci zatrzymali 30-letniego wyszkowianina, którego podejrzewali o płacenie znalezioną kartą bankomatową. Mężczyzna został osadzony w celi policyjnego aresztu. Następnego dnia mieszkaniec Wyszkowa usłyszał 14 zarzutów kradzieży z włamaniem, bo aż tyle razy zapłacił kartą za zakupy. Jeden zarzut dotyczył przywłaszczenia karty oraz dwa usiłowania kradzieży z włamaniem, ponieważ kiedy właściciel karty zorientował się, że ktoś dokonuje transakcji jego kartą to ją zablokował.

Jak się również okazało 30-latek był poszukiwany przez Sąd w Ostrowi Mazowieckiej do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze naruszenia prawa oraz przez kilka jednostek na terenie województwa mazowieckiego.

Wyszkowianin za popełnione przestępstwa ponownie odpowie przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: kom. Damian Wroczyński


Nasi partnerzy