Znęcał się nad partnerką i znieważył oraz naruszył nietykalność policjantów

Otwoccy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który znęcał się nad swoją partnerką w obecności ich 2-letniego dziecka, a podczas interwencji dodatkowo znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Usłyszał już zarzuty. Prokurator objął go policyjnym dozorem oraz zakazał mu zbliżania się do pokrzywdzonej. Apelujemy do pokrzywdzonych, aby w takich sytuacjach jak najszybciej przerwały łańcuch przemocy.

Do oficera dyżurnego otwockiej komendy wpłynęło zgłoszenie o awanturze domowej w jednej z posesji w Karczewie. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol.

Mundurowi po wejściu do domu zastali mężczyznę, który po pijanemu wszczął awanturę i pobił swoją partnerkę w obecności ich 2-letniego dziecka. Ponadto 28-latek stał się agresywny również w stosunku do policjantów, których znieważył słownie wyzywając ich słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, a także naruszył ich nietykalność cielesną próbując zapobiec zatrzymaniu jego osoby. Agresor został obezwładniony i zatrzymany.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od 2015 roku regularnie znęcał się nad pokrzywdzoną. 28-latek wszczynał awantury domowe, podczas których obrażał, krytykował i groził kobiecie, a także dopuszczał się wobec niej rękoczynów.

Karczewscy śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzuty znęcania nad kobietą oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących policjantów. Otwocki prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i zakazał zbliżać się do pokrzywdzonej. Mężczyzna został również poinformowany, że naruszenie prokuratorskiego nakazu oraz zakazu może skończyć się osadzeniem w areszcie śledczym.

Apelujemy do pokrzywdzonych, aby w takich sytuacjach jak najszybciej przerwały łańcuch przemocy. Pomocą służy wiele instytucji, w tym Powiatowe Ośrodki Interwencji Kryzysowej.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.