piątek, 09 grudnia 2022

Zwłoki noworodka na cmentarzu w Płońsku

Jak dowiedział się portal ”Płońsk w Sieci’, w czwartek przed południem policjanci i prokurator prowadzili dochodzeniowe działania na cmentarzu parafialnym w Płońsku. Znaleziono tam zwłoki noworodka, którego, jak ustaliliśmy, ktoś pod osłoną nocy zakopał nieopodal głównej bramy od strony ulicy Wolności, gdzie nie sięga monitoring.

Płońska policja nie wypowiada się temat cmentarnych zdarzeń, odsyłając naszych redaktorów do gospodarza śledztwa, czyli Prokuratury Rejonowej w Płońsku, bo tam funkcjonariusze KPP przekazali akta sprawy.

Prokuratura Okręgowa w Płocku potwierdziła w sobotę, że zdarzenie, które opisuje portal Płońsk w Sieci, miało miejsce. Jak usłyszeliśmy, dla dobra śledztwa pierwsze, konkretne informacje z prokuratury będą mogły być przekazane w poniedziałek lub wtorek.

Osoba, która ma blisko grób, zobaczyła, że jest rozkopana, świeża ziemia. Poszła zgłosić to grabarzowi, który przyszedł na miejsce. Zaczęto kopać i dokonano makabrycznego odkrycia. Było tam dziecko, noworodek razem z łożyskiem – te informacje przekazała w piątkowy wieczór pewna kobieta, która chce pozostać anonimowa.

Płońsk w Sieci


Zobacz również