100-lecie OSP Cierpięta

14 sierpnia miały miejsce obchody 100-lecia istnienia OSP Cierpięta (powiat ostrołęcki). Jubileusz rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą w intencji strażaków, która odbyła się w Kaplicy w Cierpiętach. Po jej zakończeniu nastąpił przemarsz pododdziałów i zaproszonych gości na plac przed strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie odbył się uroczysty apel. Tam nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt oraz odegrano hymn narodowy.

W dalszej kolejności Wójt Gminy Baranowo przywitał przybyłych gości, a Prezes Zarządu OSP w Cierpiętach dh Paweł Tokarski przedstawił rys historyczny jednostki. Podczas uroczystości wręczono wyróżniającym się druhom odznaczenia i wyróżnienia. Były to:
– Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej,
– Złoty Medal za zasługi dla pożarnictwa,
– Srebrne Medale za zasługi dla pożarnictwa,
– Brązowe Medale za zasługi dla pożarnictwa,
– Odznaki Strażak Wzorowy.

Ponadto Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasz Cybul z okazji 100-lecia OSP w Cierpiętach wręczył prezesowi OSP w Cierpiętach druhowi Pawłowi Tokarskiemu pamiątkowy obraz przedstawiający Katedrę św. Michała Archanioła i św. Floriana w Warszawie nazywaną „Świątynią mazowieckich strażaków”.

Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadzidle.

W uroczystości udział wzięli, m.in. Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – st. bryg. Tomasz Cybul, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Ostrołęce – bryg. Robert Chodkowski, władze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, przedstawiciele władz samorządowych, druhowie z zaprzyjaźnionych jednostek OSP oraz lokalna społeczność.

Opracowanie: bryg. Robert Chodkowski – Komenda Miejska PSP w Ostrołęce

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.