102 km/h w terenie zabudowanym

W miejscowości Mącice gm. Chorzele, policjanci z przasnyskiego Wydziału Ruchu Drogowego, zatrzymali do kontroli drogowej, 26 letniego kierującego samochodem osobowym marki Opel, który w terenie zabudowanym, poruszał się z prędkością 102 km/h.

24 października tuż po godzinie 17.00 w miejscowości Mącice gm. Chorzele, policjanci z przasnyskiego Wydziału Ruchu Drogowego, zatrzymali do kontroli drogowej, 26 letniego kierującego samochodem osobowym marki Opel, który w terenie zabudowanym, poruszał się z prędkością 102 km/h.

Z uwagi na rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości aż o 52 km/h w terenie zabudowanym, kierujący oplem, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych , otrzymał 13 punktów karnych. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Wciąż przypominamy, że kierowca, który przekracza prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić pojazdy okres ten zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Apelujemy o wyobraźnię i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania na drodze, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych i nieodwracalnych zdarzeń drogowych.

asp. szt. Krzysztof Błaszczak