11.500 złotych grzywny za spowodowanie kolizji

11 500 zł tyle łącznie będzie kosztowało nietrzeźwego obywatela Litwy, który doprowadził do kolizji na S-8 w Ostrowi Mazowieckiej. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

11 500 zł tyle łącznie będzie kosztowało nietrzeźwego obywatela Litwy, który doprowadził do kolizji na S-8 w Ostrowi Mazowieckiej. Dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o kolizji drogowej na drodze S-8 w pobliżu Ostrowi Mazowieckiej. Na miejsce pojechał patrol ruchu drogowego. Mundurowi ustalili, że 34-letni obywatel Litwy jadąc bmw lewym pasem nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego uderzył w bariery ochronne. Elementy tych barier uszkodziły ciężarówkę jadącą prawym pasem ruchu, którą kierował 34-letni mieszkaniec woj. podlaskiego, na szczęście mężczyźni nie odnieśli obrażeń.

Policjanci zbadali stan trzeźwości obywatela Litwy, 34-latek miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Zanim 34-latek trafił do policyjnego aresztu mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy, a uszkodzone auto trafiło na parking strzeżony.

Z uwagi na fakt, że sprawca jest obywatelem Litwy zastosowano wobec niego tryb przyśpieszony. Gdy 34-latek wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji pod działaniem alkoholu do czego przyznał się i poddał dobrowolnie łącznej karze grzywny 6,5 tys. zł i 5 tys. zł świadczenia na Fundusz Sprawiedliwości oraz 3-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

mł. asp. Marzena Laczkowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.