Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych

Wspólne działania wyszkowskich policjantów z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Wyszkowa 4 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Właścicielom zabezpieczonych automatów grozić może teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Wyszkowie wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali „salon gier”, w którym zabezpieczyli 4 nielegalne maszyny do gier hazardowych.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest niezbędna koncesja. Podczas wykonywanych na miejscu czynności funkcjonariusze przeprowadzili eksperyment procesowy, który potwierdziły, że są to automaty działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka kara finansowa.

kom. Damian Wroczyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.