113 tysięcy pasażerów od kwietnia 2023 na lotnisku Warszawa – Radom

Lotnisko w Radomiu w styczniu odprawiło ponad 7 tys. pasażerów. W sumie od początku funkcjonowania, od 27 kwietnia 2023, port obsłużył blisko 113 tys. podróżnych.

W pierwszym miesiącu 2024 roku na Lotnisku Warszawa-Radom odprawiono 7.324 pasażerów. Port w Radomiu od momentu otwarcia pod koniec kwietnia ubiegłego roku do końca stycznia obsłużył w sumie 112.987 osób.

Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego w III kwartale 2023 Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło ponad 60 tys. pasażerów i tym samym wyprzedziło Lotnisko Zielona Góra-Babimost oraz Port Lotniczy Olsztyn-Mazury.

Obecnie z lotniska w Radomiu polecieć można do Larnaki na Cyprze. Loty, które odbywają się dwa razy w tygodniu obsługuje Wizz Air. Na regularnej trasie do Rzymu, można podróżować na pokładzie samolotów PLL LOT. W rozkładzie znajdują się też rejsy czarterowe do Szarm el-Szejk w Egipcie. Wycieczki do Egiptu oferuje biuro podróży Anex Tour wraz z linią Skyline Express.

PLL LOT ogłosiły już siatkę połączeń z Lotniska Warszawa-Radom na sezon Lato 2024. W ofercie znajdują się rejsy do: Rzymu, Ochrydy, Podgoricy, Prewezy i Tirany. Z kolei Wizz Air uruchomił sprzedaż biletów na loty do Larnaki w sezonie letnim. Biura podróży udostępniły już możliwość rezerwacji wycieczek m.in. do Grecji, Albanii, Czarnogóry czy Hiszpanii

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.