116 km/h w terenie zabudowanym

W poniedziałek (8.01) w Mokobodach policjanci siedleckiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej 64-letniego mężczyznę z Węgrowa, który nie zauważył, że wjechał na obszar zabudowany i jechał 116 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące i musi zapłacić mandat w kwocie 2 000 zł. Na jego konto dopisanych zostało 14 pkt. karnych. Apelujemy o ostrożność, skupienie na drodze i przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Za oknami sroga zima, mróz, szadź i pozornie czarna nawierzchnia dróg. Pamiętajmy, by przy takich warunkach pogodowych zachować szczególną ostrożność, zdjąć nogę z gazu i zachować większy odstęp od pojazdu jadącego przed nami, ponieważ droga hamowania jest znacznie dłuższa i nie zawsze uda nam się ją oszacować.

Wczoraj w Mokobodach Policjanci wydziału ruchu drogowego siedleckiej komendy, wchodzący w skład grupy Speed zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierując Fordem przekroczył prędkość o 66 km/h, jadąc w obszarze zabudowanym 116km/h. Mężczyzna nie zauważył znaku informującego o początku obszaru zabudowanego. Za popełnione wykroczenie na konto 64-latka zostało dopisanych 14 punktów karnych i musi zapłacić 2 000 zł mandatu. Ponadto w związku z przekroczeniem prędkości o 66 km/h mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

Apelujemy o ostrożność, skupienie, patrzenie na znaki drogowe i stosowanie się do wynikających z nich ograniczeń.

kom. Ewelina Radomyska/KMP w Siedlcach

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.