Trzech Azjatów zatrzymanych w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej

W wyniku kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terenie podwarszawskiej Wólki Kosowskiej i Jabłonowa funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie zatrzymali trzech obywateli Wietnamu za nielegalny pobyt w naszym kraju.

Zatrzymane osoby to trzej mężczyźni w wieku 26, 33 i 47 lat. Jeden z ujawnionych Azjatów nie posiadał żadnych dokumentów, oprócz anulowanego paszportu, pozostałe osoby miały jedynie paszporty, ale bez wiz czy innych wymaganych tytułów pobytowych. Tożsamość tego pierwszego jak i jego status pobytowy ustalono na podstawie informacji zawartych w systemie teleinformatycznym SG. Jak się okazało, mężczyzna nie zrealizował decyzji o zobowiązaniu do powrotu i zakazie ponownego wjazdu na terytorium RP oraz innych państw Schengen przez okres 18 miesięcy, wydanej przez komendanta PSG w Warszawie w listopadzie ubiegłego roku. Przez ten czas cudzoziemiec, uchylając się od nałożonej sankcji administracyjnej, przebywał na terenie azjatyckiego centrum zajmując się różnego rodzaju pracami dorywczymi w obrębie tego terenu. Po zatrzymaniu obywatela Wietnamu, podjęto czynności zmierzające do umieszczenia go w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białej Podlaskiej w celu realizacji wspomnianej decyzji Komendanta Placówki Straży Granicznej w Warszawie o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu. Posiedzenie sądu w przedmiotowej sprawie zaplanowane jest na dzisiaj.

Pozostałym dwóm Azjatom poza brakiem dokumentów pobytowych zarzuca się dokonanie przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom do Polski z Niemiec i Ukrainy. Wobec nich zostały wszczęte postępowania administracyjne zakończone wydaniem decyzji o zobowiązaniu do powrotu, w przypadku pierwszego z 15 – dniowym terminem do dobrowolnego wyjazdu oraz orzeczeniem zakazu ponownego wjazdu na terytorium RP oraz państw strefy Schengen na okres 1 roku, w drugim – z 30 – dniowym terminem do dobrowolnego wyjazdu oraz zakazie ponownego wjazdu do Polski oraz państw obszaru Schengen przez 2 lata.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.