116km/h w terenie zabudowanym

Kierowca busa jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 116 km/h. Na mężczyznę został nałożony mandat w wysokości 2 tysięcy złotych oraz 14 punktów karnych. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali również kierującemu prawo jazdy.

W miejscowości Głodowo, policjanci zwrócili uwagę na jadącego z dużą prędkością busa. Pomiar prędkości wskazał, że kierowca jechał za szybko. W miejscu, gdzie dozwolona przepisami prędkość równa jest 50 km/h, prędkość kierowcy nadjeżdżającego pojazdu wynosiła 116 km/h. 28-letni mężczyzna, mieszkaniec Szczytna został ukarany mandatem w kwocie 2000 zł, a na jego konto wpłynęło 14 punktów karnych. Zgodnie z przepisami, za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Apelujemy o ostrożność i bezpieczną jazdę. Przestrzegamy kierowców przed zbytnim pośpiechem i przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy w głównej mierze od decyzji, które podejmujemy.

kom. Milena Kopczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.