13-latek stracił panowanie nad quadem. Trafił do szpitala

13-letni kierujący stracił panowanie nad czterokołowcem i wywrócił quada. Został przetransportowany do szpitala za pomocą Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Drogi rodzicu bądź odpowiedzialny! Kupuj przemyślane prezenty.

Coraz więcej na drogach pojawia amatorów motorowerów. Niestety większość z nich nie posiada uprawnień do kierowania. Również w większości przypadków skutery oraz quady są prezenty od najbliższych czy to na urodziny czy jako prezent komunijny. Każdy rodzic spełnia marzenia swojego i cieszy się, gdy na jego twarzy widzi uśmiech. Należy jednak pamiętać, aby nasze prezenty były przemyślane i bezpieczne.

W poniedziałek około godz. 18 dyżurny żyrardowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem nastolatka w miejscowości Wiskitki. Pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 13-latek stracił panowanie nad quadem i wywrócił pojazd. W wyniku poniesionych obrażeń został przetransportowany do szpitala przy udziale Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety w tym przypadku nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem. Teraz sprawą zajmą się policjanci wraz z sądem dla nieletnich.

Apelujemy do rodziców oraz najbliższych o odpowiedzialny zakup prezentów. Pamiętajmy. To rodzice mają obowiązek dbać o to, aby dziecko w sposób prawidłowy korzystało z czterokołowca

Przypominamy, że do kierowania motorowerem wymagane jest prawo jazdy kategorii AM. Może je uzyskać osoba, która ukończyła 14 lat, uzyskała orzeczenie lekarskie o braku przeciwskazań do kierowania pojazdami, odbyła kurs w ośrodku nauki jazdy, zdała egzamin państwowy i ma pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Czasy, kiedy upragnionym prezentem komunijnym był zegarek już minęły. Postęp technologiczny sprawia, ze bez problemu możemy stać się posiadaczami wszelkiego typu urządzeń od elektroniki po wszelkiego rodzaju pojazdów. Czasem jednak nie do końca przemyślany zakup może być powodem przykrych przeżyć, a nawet tragedii.

Autor: st. sierż. Monika Michalczyk


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.