14-lat ukrywał się przez wymiarem sprawiedliwości

Był poszukiwany od 14 lat na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Otwocku. Miał do odbycia karę roku pozbawienia wolności. Zatrzymali go czujni i doświadczeni patrolowcy z otwockiej komendy. 46-latek został już doprowadzony do zakładu karnego.

Mężczyzna ukrywał się od 2009 roku. Miał do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności, ale przez 14 lat był nieuchwytny, mimo wydawanych za nim przez Sąd Rejonowy w Otwocku listów gończych. 46-latek wpadł we wtorek w Otwocku. Zatrzymali go czujni i doświadczeni policjanci z otwockiej komendy.

Mężczyzna na widok policyjnego patrolu znacznie przyśpieszył kroku, a nawet przeszedł przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa. Policjanci dogonili i wylegitymowali podejrzanie zachowującego się mężczyznę. 46-latek dalej próbował uniknąć odpowiedzialności wprowadzając w błąd mundurowych, co do swej tożsamości. Doświadczeni policjanci od razu pouczyli mężczyznę, że za wprowadzanie ich w błąd lub nieokazanie posiadanego dokumentu popełnia on kolejne wykroczenie. Wtedy też mężczyzna podał prawdziwe dane. Jak się okazało powodem wprowadzenia w błąd funkcjonariuszy był fakt, iż od 14 lat był poszukiwany przez otwocki sąd celem odbycia kary roku pozbawienia wolności. Został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego.

Ta sytuacja pokazuje, że każdy kto złamał prawo nie uniknie kary i prędzej czy później odpowie za swoje czyny.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.