Inauguracja sezonu turystycznego w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

29 kwietnia Muzeum Kolei Wąskotorowej zainaugurowało tegoroczny sezon turystyczny. Uruchomiony został pociąg „Retro”. Pociąg jest prowadzony przez przedwojenny parowóz Px29-1704 lub lokomotywę spalinową Lxd2-342. Urokliwa trasa pociągu liczy 18 km i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Z okien pociągu można zobaczyć m.in. wieże kościoła obronnego w Brochowie – miejsce chrztu Fryderyka Chopina. Pociąg kończy swój bieg na stacji Wilcze Tułowskie, niewielkiej miejscowości stanowiącej swoistą bramę do Kampinoskiego Parku Narodowego.

Pociąg jest dostosowany do przewozu wózków dziecięcych. Pociąg nie jest dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych ruchowo (na wózku inwalidzkim). Szerokość wejścia do wagonu wynosi od 66cm do 68cm w zależności od wagonu, a z przedsionka do wnętrza przedziału – 60 cm.

Istnieje możliwość przewiezienia psa za darmo – bilet dla zwierzęcia nie jest wymagany (obowiązkowa aktualna książeczka szczepień, kaganiec i smycz). Punkt dot. spaceru po Puszczy Kampinoskiej jest niedostępny dla pasażerów z czworonogami dlatego proszeni są oni o pozostanie na postoju.

Rozkład jazdy pociągu retro
🔸 9:15 – zwiedzanie muzeum z przewodnikiem
🔸 10:30 – odjazd pociągu z muzeum do Wilcza Tułowskiego
🔸 11:45 – przyjazd pociągu do Wilcza Tułowskiego, na skraju Puszczy Kampinoskiej
🔸 11:45 – spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej
🔸 12:25 – odjazd pociągu z Wilcza Tułowskiego
🔸 12:34 – piknik z ogniskiem w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach (pasażer może przygotować prowiant we własnym zakresie lub zakupić go w punkcie gastronomicznym w Osadzie Puszczańskiej – płatność tylko gotówką)
🔸 14:14 – odjazd pociągu z Tułowic do Sochaczewa
🔸 15:20 – powrót pociągu do muzeum

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.