140 w terenie zabudowanym

W miniony weekend warunki drogowe znacznie się pogorszyły z uwagi na intensywne opady śniegu. Mimo to 32-letni kierujący oplem postanowił gnać blisko 140 km/h, do tego w obszarze zabudowanym! Mężczyzna stracił prawo jazdy, zapłaci również mandat karny w wysokości 2500 złotych. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze nie prowadzi do niczego dobrego, a przysparza tylko dodatkowych kłopotów.

Policjanci piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego apelują do kierujących o zachowanie rozwagi, opanowania za kierownicą oraz nieprzeceniania swoich umiejętności. Chwila nieuwagi, roztargnienie, zmęczenie, niekorzystne warunki atmosferyczne oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, to tylko kilka z wielu przyczyn powstawania niebezpiecznych zdarzeń na drodze.

Mimo tego, że warunki do jazdy są trudne, w poniedziałkowe popołudnie w miejscowości Marianka, 32-letni kierujący oplem postanowił zlekceważyć przepisy ruchu drogowego. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, postanowił gnać z prędkością prawie 3 razy wyższą. Brawurową jazdę mężczyzny zarejestrował policyjny videorejestrator. 32-latek stracił uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące, zapłacił również mandat karny w wysokości 2500 zł, a na jego konto dopisano 15 punktów karnych.

Policjanci apelują o rozsądek i nieprzecenianie swoich umiejętności za kierownicą pojazdu!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.