Chciała pomóc wnuczce, która spowodowała śmiertelny wypadek – straciła oszczędności

79-letnia płocczanka zaufała kobiecie, która telefonicznie poinformowała ją o śmiertelnym wypadku, spowodowanym przez wnuczkę i straciła w ten sposób 64 500 zł. Ponownie apelujemy o szczególną ostrożność i czujność w kontaktach telefonicznych.

Sposób działa przestępców był taki sam jak w poprzednich przypadkach oszustw zgłoszonych do płockiej komendy. Wczoraj na telefon stacjonarny seniorki zadzwoniła kobieta informując, że jej wnuczka śmiertelnie potrąciła kobietę w ciąży i teraz grozi jej wysoka kara więzienia. Może jej uniknąć, jeżeli wpłaci 85 tys zł. 79-latka nie miała takiej kwoty pieniędzy, ale zaproponowała inną, w różnych walutach. Oszustka poinstruowała starszą kobietę, aby nie rozłączała połączenia telefonicznego i czekała na nią przed wejściem do domu. Jest niedaleko i za kilka minut odbierze od niej gotówkę. Seniorka spakowała pieniądze w złotówkach, dolarach i euro o łącznej wartości 64 500 zł i przekazała je wychodząc do furtki ogrodzenia swojej posesji.

O tym, że została oszukana zorientowała się, kiedy wróciła do domu i skontaktowała się z rodziną.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.