16-letni pasażer auta zginął w wypadku

Trwają czynności mławskiej policji i prokuratury w sprawie tragicznego wypadku, w którym zginął 16-letni pasażer. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na drodze w Ługach. Kierowca opla uderzył w drzewo, wydostał się z auta i uciekł z miejsca wypadku, pozostawiając dwóch rannych pasażerów.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, kierujący oplem mężczyzna, jadąc w kierunku Szreńska stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Zaraz po zdarzeniu wydostał się z pojazdu i przed przyjazdem służb ratunkowych uciekł z miejsca. Pomoc wezwali przypadkowi świadkowie. Służby ratunkowe udzieliły pomocy dwóm rannym pasażerom. Jeden z poszkodowanych, 16-letni mieszkaniec pow. mławskiego zmarł na miejscu wypadku. Drugi pasażer, 46-letni mieszkaniec pow. mławskiego z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Mławie.

Policyjne patrole, z wykorzystaniem psa tropiącego, przeszukały teren w poszukiwaniu kierowcy. W wyniku prowadzonych czynności ustalono tożsamość mężczyzny, podejrzewanego o kierowanie pojazdem i ucieczkę z miejsca wypadku. To 31-letni mieszkaniec pow. mławskiego. Mężczyzna zgłosił się rano do posterunku policji w Szreńsku. Trwają dalsze czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Sprawcy wypadku grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Anna Pawłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.