18-latek stracił prawo jazdy

Na 3 miesiące stracił prawo jazdy lekkomyślny 18-latek, który jechał ulicą Sienkiewicza w Ciechanowie z prędkością 83 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Za rażące naruszenie przepisów prawa ruchu drogowego został ukarany mandatem karnym 1500 zł, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 13 punktów karnych. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę!

W minioną sobotę (21.10) policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali na ul. Sienkiewicza w Ciechanowie kierowcę opla. Powodem kontroli było lekkomyślne i nieodpowiedzialne zachowanie 18-letniego ciechanowianina, który jechał z prędkością 83 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Tym samym mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. 18-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Za rażące naruszenie przepisów prawa ruchu drogowego funkcjonariusze ukarali go mandatem 1500 zł, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 13 punktów karnych.

Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym uprawnienia ulegają zawieszeniu na 3 miesiące. Jeśli w tym okresie kierujący będzie nadal jeździł, okres ten zostaje wydłużony na kolejne 3 miesiące. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Apelujemy do wszystkich o rozsądek na drodze! Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

asp. Magda Zrembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.