Bierzmowanie w Zakładzie Karnym w Siedlcach

19 października br. dwunastu osadzonych w Zakładzie Karnym w Siedlcach przyjęło Sakrament Bierzmowania z rąk Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.

W więziennej kaplicy wraz z Księdzem Biskupem Kazimierzem Gurdą Mszę Św. koncelebrowali ks. Adam Jabłoński – Naczelny Kapelan Więziennictwa Kościoła Rzymskokatolickiego, ks. Mateusz Czubak – Kapelan Kościoła Rzymskokatolickiego w Zakładzie Karnym w Siedlcach, ks. Dariusz Mioduszewski – Dziekan Dekanatu Siedleckiego, Proboszcz Katedralny Siedlecki. Śpiewy podczas liturgii animowały osoby z więziennego apostolatu. W Eucharystii uczestniczyli także funkcjonariusze Służby Więziennej na czele z ppłk.Cezarym Bujakiem – Dyrektorem Zakładu Karnego w Siedlcach.

W homilii bp Kazimierz Gurda zwrócił uwagę, że Duch Święty, którego otrzymują osadzeni powinien być ich przewodnikiem, a podążanie za nim pozwoli poznać tajemnicę Boga, za którego przyczyną osoby bierzmowane otrzymują dary i zostają dziećmi Bożymi.

To już piąte bierzmowanie w kaplicy siedleckiego więzienia. Nad przygotowaniem skazanych do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej czuwał ks. Mateusz Czubak wraz z wolontariuszami. W kaplicy panowała bardzo podniosła atmosfera. Osadzeni aktywnie uczestniczyli w liturgii. Modlili się o napełnienie Duchem Świętym. Na zakończenie uroczystości każdy z bierzmowanych otrzymał z rąk biskupa pamiątkę Sakramentu Bierzmowania – dyplom w formie książeczki z fragmentem „Liturgii Sakramentu Bierzmowania”

Dyrektor Zakładu Karnego w Siedlcach ppłk Cezary Bujak podziękował Księdzu Biskupowi za przybycie i przewodniczenie Eucharystii oraz udzielenie Sakramentu Bierzmowania osobom pozbawionym wolności.

Opracowanie i zdjęcia: por. Przemysław Turyk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.