19-latek kierował pod wpływem amfetaminy

Garwolińscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków. 19-latek stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem pod działaniem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Policjanci ruchu drogowego garwolińskiej komendy na co dzień wykorzystują w służbie tester do wykrywania narkotyków w organizmie kierowcy. Urządzenie służy do testowania różnych narkotyków – kokainy, metamfetaminy, amfetaminy, marihuany, opiatów oraz benzodiazepiny. Jeżeli pomiar wykonany przez narkotester jest dodatni, wtedy od kierowcy pobierana jest próbka krwi, którą bada specjalistyczne laboratorium. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi funkcjonariusze skutecznie eliminują z ruchu kierujących, którzy znajdują się pod wpływem środków odurzających.

Tak było w miniony piątek (02.12), kiedy w Garwolinie na ul. Kościuszki po godz. 19 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej bmw. Zachowanie 19-letniego kierującego wskazywało, że może on być pod działaniem substancji odurzających. Badanie, które wykonali policjanci wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pod wpływem środków psychotropowych. W szpitalu została mu pobrana krew do dalszych badań.

Osoby, które zdecydują się usiąść za kierownicę po zażyciu narkotyków, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Jeśli podejrzenia wobec 19-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego się potwierdzą, może mu grozić odebranie prawa jazdy, wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat. O wymiarach kary zdecyduje sąd.

Przypominamy, że prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków jest traktowane tak, jak prowadzenie go pod wpływem alkoholu. Z tą różnicą, że w przypadku środków odurzających nie obowiązuje minimalne stężenie. Kierowca po zażyciu środków odurzających nie panuje nad tym, co robi. Odurzenie środkami narkotyzującymi jest niebezpieczne, a skutki działania nielegalnych substancji są nieprzewidywalne. Kierowca pod ich wpływem stanowi śmiertelne zagrożenie.

Autor: mł. asp. Małgorzata Pychner

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.