19-razy płaciła kradzioną kartą

Współpraca policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu oraz Posterunku Policji w Łysych pozwoliła na zatrzymanie 4 osób do sprawy kradzieży karty bankomatowej. Po kradzieży karty, kobieta oraz trzech jej kompanów 19 krotnie posługiwali się skradzioną kartą. Cała czwórka usłyszała już zarzuty w tej sprawie.

Zdarzenie miało swój początek 31 maja w jednym z domów na terenie powiatu ostrołęckiego. Wtedy to mężczyzna zaprosił do swojego domu znajomych. Następnego dnia stwierdził, że w portfelu nie ma kart bankomatowej. Mężczyzna najpierw przez kilka dni szukał karty, ostatecznie jej kradzież zgłosił 10 czerwca. W banku dowiedział się, że jego kartą ktoś wykonał 19 transakcji w postaci wypłaty pieniędzy oraz płaceniu za zakupy w sklepach.

Już kilka godzin od zgłoszenia policjanci z Łysych i Myszyńca ustalili tożsamość podejrzanych. Okazali się nimi 3 mężczyźni (36-57 lat) oraz 46-letnia kobieta, których zaprosił do swojego domu. To właśnie 46-latka wyjęła kartę z portfela właściciela domu, kiedy ten na chwilę wyszedł.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie całej czwórce zarzutów. Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, dodatkowo kobieta odpowie za kradzież. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratora prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Łysych.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.