wtorek, 20 kwietnia 2021

20-letni Gruzin zatrzymany we Wrocławiu

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa – Okęcie zatrzymali 20-letniego Gruzina. Mężczyzna był polskim koordynatorem grupy organizującej cudzoziemcom nielegalne przekroczenie granicy państwowej RP. Jego działalność najprawdopodobniej umożliwiła nielegalny wjazd na terytorium naszego kraju kilkudziesięciu cudzoziemców.

Zatrzymanie mężczyzny miało miejsce we Wrocławiu i było efektem postępowania przygotowawczego prowadzonego przez funkcjonariuszy z warszawskiej placówki. Młody Gruzin podejrzewany jest o organizowanie, wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami przekraczania granicy Rzeczypospolitej Polskiej przez cudzoziemców.

Cudzoziemiec na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej odpowiadał za przekazywanie dokumentów uprawniających do przekraczania granicy RP, zakup biletów lotniczych, odbieranie cudzoziemców z lotnisk na terenie całego kraju, których następnie przechowywał w zajmowanym przez siebie mieszkaniu, a także wprowadzanie w błąd funkcjonariuszy Straży Granicznej, co do okoliczności przyjazdu cudzoziemców do Polski. Cudzoziemcy przylatujący do Polski w trakcie kontroli granicznej posługiwali się przed funkcjonariuszami Straży Granicznej podrobionymi na wzór autentyczny dokumentami uprawniającymi do przekroczenia granicy.

Prokurator Rejonowy Prokuratury Warszawa Ochota przedstawił obywatelowi Gruzji zarzut z art. 264§3 KK, mężczyzna częściowo przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. Decyzją Sądu Rejonowego wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.


Nasi partnerzy