200 tys. zł od samorządu Mazowsza na boisko w Nowym Dworze Mazowieckim

Nowe boiska i skateparki, remonty bieżni i hal sportowych – to inwestycje, które już niedługo zostaną zrealizowane w subregionie warszawskim zachodnim dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza. Łączna wartość przekazanych środków to ponad 3,8 mln zł. Wśród inwestycji z dofinansowaniem jest budowa boiska w Nowym Dworze Mazowieckim. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz burmistrz Jacek Kowalski.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej (MIWIS) to autorski program samorządu Mazowsza, który jest realizowany od 2018 r. Do tej pory, przy jego wsparciu w całym regionie udało się wybudować lub zmodernizować 289 obiektów sportowych. Tegoroczna edycja programu jest rekordowa, zarówno pod względem liczby wniosków, jak i przeznaczonych środków. Z ponad 270 nadesłanych wniosków radni województwa wskazali 206 inwestycji, które otrzymają wsparcie z budżetu Mazowsza. Łączne dofinansowanie, jakie przekazał samorząd Mazowsza na rozwój obiektów sportowych w tym roku, to niemal 31 mln zł.

Wśród wyłonionych projektów znalazło się boisko wielofunkcyjne w Nowym Dworze Mazowieckim. Będzie ono wybudowane na Osiedlu nr 9, którego mieszkańcy już wkrótce będą mogli korzystać z nowoczesnego obiektu. Kwota, którą samorząd województwa wesprze inwestycję, to 200 tys. zł.

Gratuluję miastu bardzo dobrego projektu. Nasz program wsparcia infrastruktury sportowej powstał, by wspierać właśnie takie inwestycje – mówi wicemarszałek Wiesław Raboszuk. – Boiska, pumptrucki czy skateparki to miejsca, w których można zadbać o swoje zdrowie i pożytecznie spędzić czas wolny. Są one szczególnie ważne dla dzieci i młodzieży.

Maksymalne dofinansowanie do projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Ponadto każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.