piątek, 07 października 2022

Okradziona seniorka pod Płońskiem

Dziś około godz. 11:00 doszło do kradzieży pieniędzy na szkodę 78-letniej mieszkanki gm. Baboszewo. Seniorkę chodzącą po podwórku przy domu zaczepiła kobieta twierdząc, że ma przy sobie zamówione przez starszą panią dwa komplety poszewek na pościel. Pomimo tego, że 78-latka nic nie zamawiała, to po namowach, zdecydowała się zapłacić 120zł za przesyłkę.

Gdy już przekazała pieniądze, które przyniosła z domu dostarczająca poszewki stwierdziła, że 78-latka musi jeszcze podpisać pokwitowanie odbioru. W tym celu zaprowadziła seniorkę do innego budynku (gospodarczego), gdzie dała jej pakunek i dokumenty do podpisu. Nim 78-latka się zorientowała kobiety już przy niej nie było. Po chwili zauważyła jak oszustka wybiega z jej domu w stronę zapakowanego przy drodze samochodu, a następnie nim odjeżdża.

Okazało się, że z miejsca w którym starsza pani trzymała pieniądze skradzione zostały wszystkie jej oszczędności. Z informacji przekazanej przez pokrzywdzoną wynika, że oszustka mogła mieć około 40-lat, w chwili zdarzenia na głowie miała biały kapelusz i przyjechała jasnym samochodem osobowym. Odjechała w kierunku miejscowości Rzewin (gm. Baboszewo).

Wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, osoby lub pojazdu, którym się poruszała prosimy o kontakt z dyżurnym KPP w Płońsku pod nr tel. 47 703 35 00.


Zobacz również