21-latek bez prawa jazdy jechał zapisać się na egzamin

Policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali kierowcę volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość o 23 km/h. Okazało się, ze 21-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Policjantom tłumaczył, że właśnie jechał zapisać się na egzamin. Za popełnione wykroczenia odpowie teraz przed sądem. Za jazdę bez uprawnień grozi mu grzywna nawet do 30 tys. złotych oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W miniony czwartek (19.10) w Ciechanowie na ul. Kasprzaka policjanci z ciechanowskiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli volkswagena, którym kierował 21-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Mężczyzna przekroczył dozwolona prędkość o 23 km/h. Po sprawdzeniu 21-latka w policyjnych bazach danych okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że właśnie jedzie zapisać się na egzamin. Teraz za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

Przypominamy, że wprowadzone na początku 2022 roku przepisy zwiększyły odpowiedzialność karną dla osób, które nie mając do tego uprawnień zdecydują się wsiąść za kierownicę samochodu. W każdym takich przypadku policjanci sporządzą wniosek o ukaranie do Sądu, który obligatoryjnie orzeknie wobec takiej osoby zakaz prowadzenia pojazdów i grzywnę od 1500 do 30 tysięcy złotych.

Art. 94. § 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w § 1, orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.