26-latek aresztowany za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Ponad kilogram narkotyków w domu 26-latka znaleźli i zabezpieczyli kryminalni z Płońska. Zatrzymany mieszkaniec pow. płońskiego usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości marihuany. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Za to przestępstwo grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Kryminalni z płońskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili dane mężczyzny, który miał przechowywać w swoim domu znaczne ilości narkotyków. By potwierdzić zdobyte informacje, policjanci pojechali pod ustalony adres. Gdy tylko rozpoczęli przeszukanie posesji 26-latka i pomieszczeń mieszkalnych, zauważyli jak jedna z przebywających tam kobiet, szybko wynosi z pokoju na strych kilka plastikowych pudełek i chowa w dużym kartonie. Funkcjonariusze od razu poszli za nią i sprawdzili zawartość wynoszonych pojemników. Okazało się, że we wszystkich siedmiu jest susz roślinny – marihuana. 24-latka przyznała, że pudełka nie należą do niej, a wynosiła je ze strachu, bo wie, że ich zawartość jest nielegalna.

Policjanci zatrzymali właściciela nielegalnych substancji – 26-letniego mieszkańca pow. płońskiego, a także 24-latkę. Zabezpieczyli ponad 1 kg narkotyków. Zatrzymany mężczyzna twierdził, że marihuanę posiadał na własny użytek. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste. Za ten czyn grozi mu nawet do 10 lat więzienia. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratury i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 26-latka na okres 3 miesięcy. Kobieta po złożeniu wyjaśnień została zwolniona.

Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.