21-latek odpowie za uszkodzenie ośmiu samochodów

Policjanci z Płońska ustalili i zatrzymali sprawcę uszkodzenia 8 samochodów na terenie miasta. 21-latek przyznał się do zarzucanych czynów. Swoje postępowanie tłumaczył spożyciem nadmiernej ilości alkoholu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W minionym tygodniu płońscy policjanci przyjęli osiem zgłoszeń o uszkodzeniu pojazdów na terenie miasta. Auta były zaparkowane na parkingach przy różnych ulicach: Młodzieżowej, Grunwaldzkiej, Północnej, Kolbego i Wiejskiej. Sprawca lub sprawcy w nocy porysowali maski i drzwi samochodów, a przy niektórych pourywali lusterka.

Zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze, zabezpieczyli nagrania z miejskiego monitoringu, przesłuchali pokrzywdzonych oraz świadków. Na podstawie zebranych materiałów ustalili mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tych uszkodzeń. 21-letni mieszkaniec gm. Płońsk został zatrzymany. Wyjaśniał, że razem z kolegą był na rybach i pili alkohol. Później jeździli na rowerach ulicami miasta, a on przy użyciu szczypców do ryb uszkadzał karoserię losowo wybranych pojazdów. Według niego wszystkiemu winien był alkohol spożyty w nadmiernych ilościach.

Młody mężczyzna usłyszał zarzuty związane z uszkodzeniem ośmiu samochodów. Przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa grozi mu nawet 5 lat więzienia.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.