Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

22-LATEK ZATRZYMANY W TRAKCIE WERYFIKACJI ZGŁOSZENIA Z KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystają z tych informacji i codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Dzielnicowi z Ursusa w trakcie weryfikacji zgłoszeń na terenie Parku Hassów zatrzymali 22-latka, który posiadał przy sobie kilka porcji marihuany. Usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z Ursusa w ostatni poniedziałek weryfikowali zgłoszenia mieszkańców dzielnicy dokonane za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z takich miejsc jest Park Hassów, gdzie odnotowano informacje o łamaniu prawa. Na terenie wspomnianego zieleńca mundurowi spotkali 22-latka, który już wcześniej był im dobrze znany za przestępstwa narkotykowe. Nerwowe zachowanie mężczyzny i tym razem wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy w jego kurtce znaleźli narkotyki. Badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to marihuana. 22-latek w Komisariacie Policji Warszawa Ursus usłyszał już zarzuty związane ze złamaniem przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności. O dalszym jego losie zadecyduje sąd.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

Policjanci zachęcają do współpracy i korzystania z narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki takiemu współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Pamiętać jednak należy, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Poniżej link do strony Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

sierż. szt. Jakub Pacyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.