wtorek, 03 sierpnia 2021

28-latek pracował dla oszustów. Został zatrzymany

Kryminalni z przasnyskiej komendy pracujący nad sprawą oszustw metodą „na policjanta”, do których doszło pod koniec września br. na terenie Jednorożca i Chorzel, wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zatrzymali 28-latka. Mężczyzna ten brał udział w tych przestępstwach.

Pod koniec ubiegłego miesiąca przasnyscy policjanci dostali zgłoszenia o próbach oszustwa starszych osób. Schemat działania przestępców zawsze był taki sam. Dzwonili do seniorów podając się za funkcjonariuszy policji, którzy rzekomo prowadzą sprawę dotyczącą działania szajki zajmującej się praniem brudnych pieniędzy czy oszustw pieniężnych. Głos w telefonie tłumaczył, że aby przed nimi uchronić oszczędności seniora należy przekazać gotówkę osobie, która się po nią zgłosi. Zdarzyło się, że ktoś zaufał tym opowieściom i przekazał pieniądze. Sprawą oszustów podających się za „policjantów” od razu zajęli się przasnyscy kryminalni.

Trop doprowadził ich do młodego mieszkańca powiatu. Jak ustalili śledczy, rolą 28-latka było odebranie przesyłki od osób starszych, a następnie przekazanie jej kolejnym osobom, tzw. pośrednikom w miejscach przez nich wcześniej wskazanych. Do zatrzymania mężczyzny doszło w gminie Jednorożec. 28-latek był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów w jego domu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnej celi. Następnie został on doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu, gdzie usłyszał zarzut pomocnictwa innym osobom w dokonaniu czynów zabronionych. Na wniosek śledczych Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu, wobec zatrzymanego zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakaz opuszczania miejsca zamieszkania.

Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania.


Nasi partnerzy