3 jednostki OSP z powiatu płońskiego w KSRG

W miesiącu sierpniu br. Komendant Powiatowy Państwowej w Płońsku wraz z przedstawicielami jednostek OSP oraz administracji samorządowej podpisali porozumienia dotyczące włączenia trzech jednostek do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Porozumienia dotyczyły następujących jednostek OSP z terenu powiatu płońskiego:
– OSP Kroczewo (gmina Załuski)
– OSP Kołoząb (miasto i gmina Sochocin),
– OSP Królewo (gmina Joniec).

W porozumieniach zawarto m.in.: zadania ratownicze przewidziane dla OSP, deklarowaną gotowość operacyjną, wymagania dotyczące wyszkolenia ratowników OSP, utrzymanie stanu gotowości operacyjnej jednostek oraz sposoby alarmowania. Porozumienia podpisały trzy strony: prezesi i naczelnicy aspirujących do KSRG jednostek OSP, Burmistrz miasta i gminy Sochocin, Wójt gminy Załuski, Wójt gminy Joniec oraz Komendant Powiatowy PSP w Płońsku. Porozumienia będą obowiązywały z chwilą włączenia OSP do KSRG, do 31 grudnia 2027 r. O włączeniu jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego zdecyduje Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Dla jednostki OSP Kroczewo jest to kolejne porozumienie, ponieważ jednostka jest włączona do KSRG na czas określony do 31 grudnia 2022 r.

Obecnie na terenie powiatu płońskiego w skład Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego wchodzą: Komenda Powiatowa PSP w Płońsku oraz 19 jednostek OSP.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.