Za ciężkie pojazdy i niezabezpieczony ładunek

Za ciężkie samochody dostawcze, z ładunkiem niezabezpieczonym przed zmianą miejsca położenia w trakcie jazdy, wycofali tymczasowo z ruchu funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowców ukarano mandatami karnymi.

Na drodze wojewódzkiej nr 541 w Bieżuniu koło Żuromina, inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli dwa samochody dostawcze. Powodem podjęcia interwencji było podejrzenie przekroczenia tonażu. Jeden z nich ważył 6 t, a drugi 5,8 t zamiast dopuszczalnych 3,5 t. Z kolei w piątek (26 sierpnia), na krajowej „dziesiątce” koło Sierpca, funkcjonariusze ITD zatrzymali do kontroli pojazd dostawczy, którym przewożono wapno nawozowe i inne środki do produkcji rolnej. Samochód z ładunkiem ważył 7,3 t zamiast przepisowych 3,5 t. Oprócz tego w dwóch przypadkach, inspektorzy stwierdzili niezabezpieczenie przewożonego ładunku przed zmianą położenia w trakcie jazdy. Za stwierdzone wykroczenia, inspektorzy ITD ukarali kierowców mandatami karnymi. Mogli odjechać z miejsca kontroli drogowej po przeładowaniu nadwyżki towarów na inne pojazdy i po właściwym zabezpieczeniu ładunku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.