30 punktów karnych w kilka minut dla kierowcy Scanii

Ciechanowscy policjanci zatrzymali kierowcę samochodu ciężarowego, który dwukrotnie przejechał na czerwonym świetle i nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych. 21-letniemu kierowcy grozi grzywna w wysokości 30 tys. zł oraz 30 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło 1 grudnia br. około godz. 22:30 w Ciechanowie. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej policji zauważyli samochód ciężarowy SCANIA z naczepą, który poruszał się ul. 17 Stycznia w kierunku ul. Pułtuskiej. Kierowca pojazdu przejechał przez skrzyżowanie z ul. Warszawską i Pl. Jana Pawła II nie zatrzymując się pomimo czerwonego światła i nie ustąpił pierwszeństwa pieszym oczekującym na przejście, którzy mieli zielone światło. Kolejne skrzyżowanie z ul. 11 PUL, na którym sygnalizator świetlny również wskazywał czerwone światło kierowca przejechał bez zatrzymywania.

Policjanci zatrzymali kierowcę SCANII na ul. Wojska Polskiego. Był nim 21-letni mieszkaniec Przasnysza. Mężczyzna stwierdził, że nie mógł się zatrzymać nie podając żadnej przyczyny. Odmówił przyjęcia mandatu karnego twierdząc, że suma punktów karnych, które by otrzymał spowodują utratę prawa jazdy. Wobec kierowcy zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym za popełnione wykroczenia mężczyźnie grozi 30 punktów karnych natomiast sąd może nałożyć na kierującego grzywnę w wysokości nawet 30 000 złotych.

nadkom. Jolanta Bym

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.