Nietrzeźwy kierujący w rowie

Pond 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca, który we wtorek w Karwosiekach – Cholewicach wjechał do przydrożnego rowu mazdą. 34-letni mieszkaniec powiatu płockiego odpowie za swoje czyny przed sądem.

We wtorek, o godz. 21.25 dyżurny płockiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o kierującym mazdą, który stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, w miejscowości Karwosieki – Cholewice, w gminie Brudzeń Duży. Funkcjonariuszy zaalarmowała 33-letnia mieszkanka powiatu płockiego, świadek zdarzenia. Jak relacjonowała kobieta, pojazd poruszał się środkiem jezdni, po czym niespodziewanie zjechał do prawej strony, na pobocze kończąc jazdę w przydrożnym rowie.

Na miejscu policjanci zastali kierującego, którego zachowanie świadczyło o tym, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Badanie na jego zawartość w organizmie wykazało, że 34-letni mieszkaniec powiatu płockiego miał ponad 2 promile alkoholu. Kierowca przekazany został rodzinie. Na szczęście jechał sam i nikomu nic się nie stało.

Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przez sądem. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Autor: asp. Krystyna Kowalska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.