31-latek kierował pojazdem mając w organizmie ponad 1,6 promila

Niestety pomimo licznych policyjnych apeli o trzeźwość za kierownicą nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy decydują się na jazdę na tzw. „podwójnym gazie”. Jednym z nich okazał się 31-latek, który kierował citroenem mając w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Pijanego kierowcę policjanci zatrzymali do kontroli w Raciążku na ul. Kilińskiego.

Wczoraj wieczorem, przed godz. 19:00 policjanci ruchu drogowego z płońskiej komendy wyeliminowali z ruchu kolejnego pijanego kierowcę. Poruszającego się całą szerokością jezdni osobowego citroena funkcjonariusze zauważyli na ul. Kilińskiego w Raciążu. Po zatrzymaniu auta do kontroli okazało się, że kieruje nim 31-letni mieszkaniec pow. płońskiego. Od mężczyzny czuć było alkohol, a on sam miał duże trudności z mówieniem. Badanie Alcotestem wykazało w jego organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali 31-latkowi elektronicznie prawo jazdy a jego samego oraz pojazd, którym kierował, przekazali wskazanej przez niego osobie.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo i zagrożone jest karą nawet 3 lat więzienia.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.